ژلیش ناخن چیست؟

ژلیش ناخن چیست؟
چکیده

اگر شما هم مثل تمام بانوان ایرانی از آن دسته از خانم‌هایی هستید که به زیبایی ظاهرتان و آرایش ناخن‌های خود و زیبایی دستانتان اهمیت می‌دهید قطعا با واژه ژلیش ناخن آشنا هستید. ژلیش ناخن یا لاک موقت یک روش بلند مدت برای داشتن لاک روی ناخن است و بسیاری از خانم‌ها امروزه طرفدار آن هستند. اما آیا این روش کاملا بی خطر و مفید است؟ شما هم ذهنتان درگیر است که این کار را انجام دهید یا نه؟ با ما همراه شوید تا اطلاعات جامعی درباره ژلیش ناخن و مزایا و معایب آن به دست آورید.


۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ اسفند
238بازدید
ژلیش ناخن چیست؟

ز روش‌های مدرن و امروزی زیبایی مانند اکستنشن مو و مژه، لیفت مژه و کاشت ناخن که بگذریم به یک روش بسیار جذاب و محبوب به نام ژلیش ناخن می‌رسیم که خانم‌های خوش تیپ امروزی طرفدار پر و پا قرص آن هستند. ژلیش یا لاک موقت نوعی لاک است که مایع زل مانندی به نام اکریلیک ترکیب شده است و دوام بسیار بالایی نسبت به لاک‌های معمولی دارد. با ژلیش کردن ناخن‌ها لاک ناخن شما ثابت باقی می‌ماند و دیگر دچار پریدگی نمی‌شود. به طور معمول این روش در سه مرحله انجام می‌شود که در مرحله اول ژل پایه زده می‌شود، سپس ژل رنگ و در آخر تاپ ژل را بر روی ناخن زده تا کاملا طبیعی بر روی ناخن‌ها جلوه کند.

یکی از تفاوت‌هایی که ژلیش نسبت به لاک معمولی دارد، این است که هرگز در هوای آزاد خشک نمی‌شود بلکه به دستگاه مخصوصی نیاز دارد که با ساطع کردن اشعه UV ژل را خشک می‌کند. از طرفی ژلیش هرگز با استون پاک نمی‌شود و دوام بسیار بالایی دارد اما پس از ۱۰ الی ۲۰ روز بایستی ترمیم دوباره شود تا حالت اولیه زیبای خود را حفظ کند.

بسیاری از افراد روش ژلیش را با کاشت ناخن اشتباه می‌گیرند در صورتیکه کاملا متفاوت است و در روش ژلیش ناخن تنها سه لایه ژل بر روی ناخن طبیعی شما زده می‌شود که شبیه به لاک است و هیچ آسیبی به سطح ناخن شما وارد نمی‌کند. به طور کلی در روش کاشت ناخن از انواع پودرهای فشرده برای ضخیم کردن و برجسته کردن سطح ناخن استفاده می‌کنند تا ظاهر و طول ناخن را کشیده‌تر نشان دهند در صورتیکه در روش ژلیش تنها از یکسری مواد ژلی برای زیبا نشان دادن ناخن‌های طبیعی فرد استفاده می‌شود.

همانطور که قبل‌تر هم به آن اشاره کردیم روش ژلیش در سه مرحله انجام می‌شود و پس از اتمام هر مرحله بین ۲۰ الی ۶۰ ثانیه هر دست را در زیر دستگاه مخصوص قرار می‌دهیم تا ژل به طور کامل خشک شود. پس از اتمام مراحل لازم بنا به سلیقه فرد می‌توان از یک لاک مات یا براق بی رنگ نیز برای زیبایی بیشتر استفاده کرد.

برخی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند همیشه یک لاک ثابت روی ناخن‌هایشان بدرخشد پس قطعا ژلیش برای این دسته از افراد بسیار ایده‌آل است اما اگر تنوع را دوست دارید و می‌خواهید هر روز یک مدل و رنگ لاک را تست کنید بهتر است از لاک‌های معمولی استفاده کنید. علاوه بر این افرادی که ناخن‌های خود را ژلیش می‌کنند باید مراقبت ویژه‌ای از ناخن‌های داشته باشند و در معرض تماس با مواد شیمیایی بهداشتی و آرایشی ناخن‌های خود را قرار ندهند. علاوه بر این ژلیش یک روش پر هزینه است زیرا هر از گاهی باید ترمیم دوباره نیز شود در نتیجه اگر به دنبال راه به صرفه‌تری هستید بهتر است از لاک معمولی استفاده کنید.