چگونه موهایی سالم و انبوه داشته باشیم

چگونه موهایی سالم و انبوه داشته باشیم
چکیده

وقتی موی شما درخشان، براق و پر از چین و شکن باشد، احساس شادابی، جذابیت و طراوت می‌کنید‌. با رنگ و مدل زیبایی مو قادرید توجه دیگران را به خود جلب کنید‌. با داشتن موهایی خوش‌رنگ می‌توانید بر روی هر شخصی تاثیر گذاشته و توجه همه را به طرف خود برگردانید‌. حال چگونه می‌توانید چنین موهایی زیبایی داشته باشید‌.برای پاسخ این سوال کافیست این مقاله را تا انتها بخوانید و دستورالعمل های گفته شده را دقیق و کامل رعایت کنید.


۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور
148بازدید
چگونه موهایی سالم و انبوه داشته باشیم

برای داشتن موهای فریبنده، مقاوم و زیبا این دستورات را رعایت کنید‌.

ورزش کنید.
روزانه وقتی را به ورزش اختصاص دهید حتی برای چند دقیقه ورزش جریان خون را در پوسته سر افزایش داده و موجب می‌گردد اکسیژن و مواد غذایی به غدد مویی که باعث سلامت مو می‌شوند انتقال یابد‌.

از کاهش وزن سریع اجتناب کنید.
حقیقت تلخ این است که رژیم به هر حال باعث ریزش مو می‌شود‌. کاهش وزن سریع همچون شوکی برای بدن است که تغییراتی در متابولیسم بدن داده و در رشد مو تاثیر می‌گذارد‌. اگر در عرض یک ماه بیش از 10 درصد وزن بدن خود را کم کنید‌. (حدوداً 7 کیلو) ریزش مو پیدا خواهید کرد‌. به علاوه کمبود مواد غذایی سبب ضعیف شدن و شکنندگی تارهای مو می‌شود و رشد مجدد مو را متوقف می‌کند‌.

از رژیم‌‌های کم پروتئین دوری کنید.
97 درصد مو را پروتئین تشکیل داده است‌. اگر گیاهخوار هستید توجه داشته باشید که به میزان کافی پروتئین مصرف کنید‌. رژیم هایی که فقط در آنها از برنج و میوه استفاده می‌شود پروتئین کافی برای داشتن موهایی زیبا را به بدن نمی رساند‌.

اگر سیگاری هستید، همین حالا سیگار را ترک کنید.
سیگار رادیکال‌‌های آزاد تولید می‌کند سموم را در خون جاری کرده و در انتقال مواد غذایی به مو و پوسته سر اختلال ایجاد می‌نماید‌.

از فشار عصبی بپرهیزید.
فشار عصبی با ریزش مو رابطه مستقیم دارد‌. استرس مزمن در جریان خون پوسته سر، اختلال ایجاد کرده و باعث می‌شود اکسیژن و مواد مغذی به غدد مویی نرسد‌. فشار چه جسمی و چه روحی از رشد مو جلوگیری می‌کند‌. و در عرض دو تا سه ماه ریزش مو به اوج خود می‌رسد‌. خوشبختانه با بهبود شرایطی روحی این ریزش و از دست دادن مو دوباره جبران می‌شود‌.

تغذیه سالم
همانند پوستتان، موهای شما نشانگر وضعیت تغذیه‌تان است پشت هر موی زیبایی یک تغذیه مناسب نهفته است‌. هیچ محصولی مناسب مو به اندازه تغذیه مناسب برای سلامت و جلوگیری از آسیب و شکنندگی مو وجود ندارد‌. برخلاف پوست، مو قادر به ترمیم خود نیست پس اگر موهایتان دچار آسیب و شکنندگی شده است بهتر است به جای خرید شامپوها و محصولات گران قیمت مشکل خود را با تغذیه مناسب و از لحاظ درونی حل کنید‌.
دو تا سه ماه بعد از اینکه رژیم زیبایی ما را آغاز کردید تغییرات به وجود آمده را در موهایتان مشاهده خواهید کرد به طور معمول موهای پوست سر 2‌. 5 سانت در ماه و یا 15 سانت در سال رشد می‌کند‌. اما این سرعت جنبه همگانی ندارد و در افراد مختلف متغییر است و می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد همچنین با افزایش سن میزان سرعت رشد مو در افراد کاهش می‌یابد‌.