آموزش مانیکور

آموزش مانیکور
چکیده

بسیاری از افراد به مانیکور و آرایش ناخن‌های دست خود علاقه بسیاری دارند و هر چند وقت یک‌بار، سری به سالن‌های خدمات مانیکور و البته پدیکور (آرایش ناخن‌های پا) می‌زنند. مانیکور به ناخن‌هایتان زیبایی می‌بخشد. اگر شما هم به زیبایی ناخن‌هایتان اهمیت می‌دهید، در ادامه اطلاعات کاملی در مورد روش انجام دادن این کار در سالن‌های خدمات ناخن و همچنین در خانه ارائه شده است. البته در ادامه، در مورد آداب حضور در سالن‌های مانیکور هم توصیه‌هایی شده‌ است.


۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور
146بازدید
آموزش مانیکور

ناخن‌‌های خود را با مانیکور می‌توانید زیبا و جذاب کنید. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که این کارها را بی‌فایده می‌دانید و علاقه‌ای به مانیکور ندارید، باید بدانید که این کار گاهی‌اوقات واقعا به‌درد می‌خورد. مثلا افرادی که عادت به جویدن ناخن‌های خود دارند، با دیدن ناخن‌های مانیکور ‌شده خود، از این کار دست می‌کشند و پس از مدتی این عادت بد خود را فراموش می‌کنند.

ناخن‌های مانیکور شده، معمولا فقط یک هفته دوام دارند. البته می‌توان با کشیدن روکشی بی‌رنگ –مانند برق ناخن- روی ناخن‌ها، آن را تا دو هفته هم حفظ کرد.

تصمیم بگیرید ناخن‌های واقعی‌تان مانیکور شوند یا از ناخن‌های مصنوعی استفاده کنید. اگر ناخن‌های خودتان را دوست ندارید، پس نوع مصنوعی آن را انتخاب کنید. چند نوع ناخن مصنوعی از نظر ظاهر و همچنین جنس وجود دارد.

  • برخی از ناخن‌های مصنوعی، فقط نوک ناخن‌ها را می‌پوشانند و با چسب به نوک ناخن‌ها چسبانده می‌شوند.
  • برخی دیگر از ناخن‌های مصنوعی، روی تمام ناخن‌های واقعی را می‌پوشاند. این ناخن‌ها عمدتا پلاستیکی هستند و برای اینکه کاملا اندازه ناخن‌های دست‌هایتان شوند، برش زده و مرتب می‌شوند.
  • برخی از ناخن‌ها از جنس آکریلیک هستند. مانیکوریست با استفاده از آکریلیک، نوعی ناخن طراحی می‌کند و سپس آن را روی ناخن واقعی‌تان می‌چسباند. آکریلیک با ترکیب مونومر مایع و پودر پلیمر به‌دست می‌آید و با استفاده از آن می‌توان ناخن‌های مصنوعی سخت و محکمی آماده کرد. در واقع آکریلیک، به دوام و استقامت ناخن مصنوعی کمک می‌کند.
  • گونه‌ای دیگر از ناخن‌های مصنوعی وجود دارد که در تولید آنها از ابریشم استفاده شده است. این ناخن‌ها بسیار ظریف هستند و وقتی روی ناخن‌های واقعی قرار می‌گیرند، به نظر واقعی می‌آیند.

برخی از مانیکوریست‌ها به ناخن‌های مصنوعی ژل می‌زنند تا آنها را براق و همچنین محکم کنند.

استفاده از ناخن‌های مصنوعی، هزینه مانیکورتان را بالا می‌برد، اما به‌دلیل اینکه دست مانیکوریست برای طراحی بهتر، باز است، پس نوع مصنوعی آن را انتخاب کنید. مثلا با استفاده از ناخن‌های مصنوعی، مانیکوریست می‌تواند تصویر ساحل دریا را روی ناخن‌هایتان طراحی کند.

اما اگر با تمام توضیحات فوق، باز هم دوست دارید روی ناخن‌های واقعی‌تان طراحی و لاک زده شود، پس از مانیکوریست بخواهید که روی ناخن‌های خودتان، طراحی‌هایش را انجام دهد.